На голову Політика ЦВК розповіла “Слузі народу” про подвійне громадянство кандидатів! А ті звільнили…

ЦВК розповіла “Слузі народу” про подвійне громадянство кандидатів! А ті звільнили…

63
0

Центральна виборча комісія направила партії “Слуга народу” листа з інформацією щодо можливого подвійного громадянства або непроживання в Україні протягом останніх 5 років чотирьох кандидатів у народні депутати…

Про це повідомив “Українській правді” заступник голови ЦВК Євген Радченко.

За його словами, інформація стосувалася кандидатів Олександра Куницького, Андрія Холодова, Михайла Соколова та Валерія Божика.

Як пояснив Радченко, ЦВК вирішила передати партії інформацію, яку отримала з різних джерел, і не вимагає від партії відповіді на своє звернення.

Він зазначив, що інформація щодо можливого подвійного громадянства надходила від представників громадськості, народних депутатів та ЗМІ. Крім того, партії було передано інформацію від Державної прикордонної служби щодо перетину кордону кандидатами, що необхідно для встановлення факту їхнього постійного проживання в Україні протягом останніх 5 років.

“Ми ж не слідчий орган, ми не можемо встановити обставини законності чи незаконності набуття громадянства”, – підкреслив він.

Заступник голови ЦВК не зміг уточнити, які саме порушення виявили в кожного з кандидатів.

Олександр Куницький балотується по 169 одномандатному виборчому округу у м.Харкові, Андрій Холодов – 22 номер списку партії “Слуга народу”, Валерій Божик балотується по 294 округу в Чернівецькій області, Михайло Соколов – 99 номер списку партії.

Партія “Слуга народу” на з’їзді в неділю виключила зі свого виборчого списку сім кандидатів!

Про це повідомили у прес-службі партії.

“Сьогодні делегати з’їзду партії “Слуга Народу” проголосували за виключення з виборчого списку в загальнодержавному окрузі семи осіб, двоє з яких звернулися до голови партії із заявою про виключення зі списку за власним бажанням”, – йдеться в повідомленні.

Зокрема, були виключені: Баланюк Юрій Вікторович (№ 164) – за власним бажанням; Боярчук Роман Михайлович (№ 71); Вітікач Віталій Вікторович (№ 177); Кавун Ольга Олександрівна (№ 78); Коробкова Олена Анатоліївна (№ 31) – за власним бажанням; Соколов Михайло Юрійович (№ 99); Рагімова Анастасія Борисівна (№ 170).

У партії додали, що 8 липня її юристи звернуться до ЦВК для скасування реєстрації цих семи кандидатів.

“Підставами для виключення зі списку стали результати постпраймеріз, надана громадянами через партійний сайт інформація”, – додали в “Слузі народу”.

 А ще у партії “Слуга народу” не вважають підставою для виключення з виборчого списку номера 22 бізнесмена Андрія Холодова той факт, що він є кумом дружини глави політради “Опозиційною платформи – За життя” Віктора Медведчука Оксани Марченко!

Про це на брифінгу в понеділок у Києві сказав голова партії Дмитро Разумков:

“Наскільки мені відомо, він є кумом Марченко, а не кумом Медведчука, справедливості заради. І ця інформація, на мій погляд, не повинна була бути основоположною для включення або виключення людей зі списку в зв’язку з їх зв’язками з тими чи іншими українськими політиками або тими людьми, які себе такими вважають. Плюс, наскільки мені відомо, це сталося не зараз. Це досить давня історія. Тому я не думаю, що це повинно було стати основним пунктом для виключення людини зі списку”, – сказав він.

Разумков вказав, що саме таке рішення було прийнято відповідною комісією партії, тому кандидатура Холодова не розглядалася на з’їзді партії 7 липня.

Нагадаємо:

  • 7 липня заступник голови ЦВК Євген Радченко повідомив, що ЦВК направила партії “Слуга народу” листа з інформацією щодо можливого подвійного громадянства або непроживання в Україні протягом останніх 5 років чотирьох кандидатів у народні депутати.
  • Серед них був і 99-й номер списку Михайло Соколов. 
  • Раніше повідомлялося, що Центральна виборча комісія має дані про наявність у кандидата-мажоритарника від партії “Слуга народу” Олександра Куницького подвійного громадянства та паспорту Ізраїля.
  • По мажоритарному округу №169 у Харкові також балотується нардеп Олександр Грановський, якого називали  “тіньовим куратором” судової та прокурорської системи  у команді екс-президента Петра Порошенка. 
  • Куницький підтвердив, що має громадянство Ізраїлю.
  • 4 липня “Схеми” повідомили, що Андрій Холодов, 22-й номер списку партії “Слуга народу”, має у власності елітний маєток у Відні і є кумом голови політради партії “Опозиційна платформа – За життя” Віктора Медведчука.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я